Grafik komputerowy

Kreatywne projektowanie z pasją

Nazywam się Daniel Nalepka i jako kreatywny grafik komputerowy, specjalista od DTP i poligraf pracuję zawodowo od 2003 roku. Za mną 15 lat doświadczenia w branży poligraficznej, reklamowej i internetowej. To zobowiązuje.

Zajmuję się głownie projektowaniem i wykonywaniem stron internetowych – w tym zakresie chętnie podejmę współpracę z agencjami reklamowymi, interaktywnymi oraz niezależnymi programistami. Oferuję projekty graficzne wraz z cięciem grafiki i dobre zrozumienie technicznych aspektów pracy kodera. Współpraca ze mną w tym względzie to czysta przyjemność, świetnie rozumiem się z programistami i web developer’ami.

Projektuję loga i logotypy – zapraszam właścicieli firm i marek do współpracy w tym zakresie. Chętnie wykreuję ciekawe, oryginalne i estetyczne znaki firmowe i towarowe. Doświadczenie, kreatywność i wysokie standardy techniczne w dostarczanych zestawach plików wraz z Księgą Znaku to coś co mogę zaoferować.

Opracowuję szatę graficzną opakowań (pudełek) oraz wszelkich innych publikacji drukowanych (od wizytówek, poprzez foldery i katalogi na czasopismach i książkach skończywszy) – mam w tym duże doświadczenie, a poligrafia nie ma przede mną tajemnic. Solidnie i dokładnie, to moja dewiza w tej kwestii.

Infografiki atrakcyjnie prezentujące dane statystyczne w druku i mediach elektronicznych to kolejny aspekt mojej pracy zawodowej, który mogę szczerze polecić. Z pewnością uproszczą komunikację marketingową lub zrozumienie odbiorcom „suchych” danych

Zajmuję się też szeroko rozumianą reklamą wizualną – przygotowuję projekty reklam stacjonarnych (np. billboardy, stoiska targowe, ekspozytory, rollup’y itp.) oraz przeznaczonych do mediów elektronicznych (reklamy internetowe np. na potrzeby mediów społecznościowych jak Facebook, bannery itp.).

Zapraszam do mojego portfolio – w poszczególnych jego działach znajdą Państwo przykłady prac o zróżnicowanym charakterze, w wielu stylach graficznych.

PROJEKTY GRAFICZNE W RÓŻNYM STYLU I NA DOWOLNY TEMAT

Nic nie jest stałe, wszystko się zmienia – nadchodzą nowe trendy, ewoluują style graficzne, zmieniają się oczekiwania odbiorców wszelkiego rodzaju grafiki użytkowej, wreszcie każdy potencjalny i realny klient ma inne potrzeby i gust. Dlatego też uważam, że grafik komputerowy powinien być wszechstronny i dynamicznie dostosowywać się do zaistniałej sytuacji. Jestem przeciwny kopiowaniu wprost czy broń Boże plagiatowi ale zdaję sobie sprawę, że nie można zatrzymać się w w rozwoju lub zamknąć w ramach jednego, „jedynie słusznego” stylu graficznego. Jestem otwarty na eksperymenty i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klienta zamiast narzucać mu swoje zdanie lub działać w sposób ograniczony, powtarzalny i nieoryginalny.

Doskonałym potwierdzeniem zadeklarowanych wyżej tez jest moje portfolio – bardzo eklektyczne, zróżnicowane, hołdujące różnym stylom graficznym i oczekiwaniom klientów. W niemal każdym środku wyrazu i medium można zaprezentować schludną, estetyczną formę graficzną co też staram się robić na co dzień w mojej pracy.

Kreatywność i otwarty umysł to jeden z atutów jaki mnie wyróżnia.