Poligrafia i Druk

Projekty graficzne przeznaczone do druku

OKŁADKI KSIĄŻEK

CZASOPISMA

OPAKOWANIA i PUDEŁKA

FOLDERY i KATALOGI

TECZKI OFERTOWE

PLAKATY

WIZYTÓWKI

ZAPROJEKTUJĘ I PRZYGOTUJĘ DO DRUKU WSZYSTKO CO MI ZLECISZ

Poligrafia i DTP to moja pasja, której poświęcam dużo czasu. Ten czas procentuje doświadczeniem. Praktyka, jak mówią, czyni mistrza i mnie również pozwala z jednej strony puszczać wodze fantazji czyli po prostu projektować kreatywnie, z drugiej zaś strony optymalizować mój techniczny warsztat pracy i udoskonalać techniki DTP.

Mam to szczęście, że moją zawodową przygodę z grafiką komputerową rozpoczynałem od pracy w klasycznej drukarni offsetowej gdzie bardzo dużo nauczyłem się o technicznych aspektach druku, składu DTP i przygotowywania do druku. Tam też miałem okazję nauczyć się, również na własnych błędach, jak cały proces wydawniczy wygląda od podszewki, na jakie problemy można się natknąć na każdym z etapów produkcyjnych od prepress (przygotowanie projektu graficznego do druku), poprzez press (sam proces druku), po postpress (wykańczanie, uszlachetnianie druku, również kompletowanie i zszywanie np. magazynów lub książek). Ta wiedza pozwala mi dziś efektywnie i technicznie bezbłędnie przygotowywać projekty do druku nie tylko metodą offsetową i cyfrową ale również do druku wielkoformatowego, rożnego rodzaju nadruków (np. metodą sitodruku, tampondruku) itp. Powierzając mi przygotowanie projektu graficznego możesz być spokojna/y, że otrzymasz pracę najwyższej jakości – tak graficznie (co jesteś w stanie sama/sam ocenić) jak i technicznie, o czym przekonasz się zlecając druk w drukarni lub firmie poligraficznej; z plikami graficznymi jakie otrzymasz nie będzie żadnych problemów. Pamiętaj też, że o wydruk projektu możesz również zapytać mnie – mam dobre ceny i oferuję świetną jakość wydruków zarówno tych ekonomicznych (np. wysokonakładowe ilości ulotek na „zwykłym” papierze) jak i premium (np. eleganckie katalogi w grubej oprawie subtelnie wykończone matową folią dającą w dotyku wrażenie satyny, z delikatnymi, błyszczącymi akcentami dzięki pokryciu wybranych elementów jak chociażby logo lakierem UV).

Obecnie projektuję na potrzeby wydawców okładki książek i czasopism, jak też zajmuję się pełnym składem DTP publikacji wydawanych drukiem oraz elektronicznych. Dla producentów różnego rodzaju urządzeń opracowuję projekty opakowań, przygotowuję szatę graficzną pudełek, opracowuję książeczki i instrukcje obsługi. Przygotowuję projekty plakatów na koncerty, wystawy i podobne wydarzenia oraz stricte informacyjne. Z pod mojej ręki wychodzą też katalogi, foldery, ulotki i wizytówki.Tworzę koncepcje teczek ofertowych, zaproszeń i różnego rodzaju druków akcydensowych. Projektuję też eleganckie, okolicznościowe kalendarze – od jednodzielnych/plakatowych poprzez popularne kalendarze trójdzielne i plannery, na wielostronicowych, z dedykowaną danemu miesiącowi oryginalną grafiką skończywszy.

Czy jest coś, czego nie wymieniłem? Potrzebujesz projektu innego rodzaju? A może nie wiesz jaką formę poligraficzną wybrać – co się lepiej sprawdzi: folder czy ulotki? Jaki rodzaj katalogu wybrać? A może zamiast tradycyjnych ulotek lepiej będzie jeśli zareklamujesz się w internecie? Pytaj śmiało – postaram się dobrać odpowiednie medium komunikacji z klientami, odpowiednią formę reklamy dla Ciebie w zależności od tego czy działasz lokalnie, globalnie i kto może zostać potencjalnie Twoim klientem. Druk to tylko jedna z możliwości, a ja mam doświadczenie w różnych formach graficznych i kanałach medialnych.

Wszystko co może zostać wydrukowane musi najpierw zostać wymyślone oraz zaprojektowane i tym właśnie się zajmuję – tworzeniem interesujących i profesjonalnie wyglądających form graficznych na papierze i nie tylko…