Reklama wizualna

Projekty graficzne nośników reklamy

STOISKA TARGOWE

zestaw podstawowy: ścianka wystawiennicza + stolik

ROLLUP’Y

czyli proste lecz efektowne stojaki reklamowe z pionowymi bannerami/plakatami o wymiarach ok. 1 x 2 m

ZAPROJEKTUJĘ I PRZYGOTUJĘ DO WYKONANIA KAŻDĄ FORMĘ REKLAMY

Z szeroko rozumianą branżą reklamową jestem związany od kilkunastu lat. To właśnie „w reklamie” przepracowałem większość czasu w mojej karierze zawodowej. Znam od podszewki tajniki przygotowywania różnych form reklamowych, od tzw. małej reklamy, poprzez reklamę prasową i internetową, na reklamie wielkoformatowej skończywszy. To jednak nie aspekty techniczne w przygotowywaniu reklam do wydruków, emisji w mediach elektronicznych, opracowywaniu form technicznych dla ploterów, laserów i innych urządzeń CNC jest najważniejsze. Tutaj liczy się pomysł. Pomysł na reklamę podobnie jak pomysł na identyfikację wizualną czy koncepcję zapełnienia, wykorzystania dostępnej przestrzeni, zastanych warunków, doboru najlepszego medium stanowi o sukcesie marki lub produktu będącego przedmiotem tejże reklamy.

Doświadczenie jakie wyniosłem z tzw. firm reklamowych (zajmujących się de facto produkcją nośników reklamowych), w których pracowałem, gdzie najważniejsza była technika i precyzja to jedno. Ważniejsze jest jednak moje doświadczenie wyniesione z agencji reklamowych w których i dla których pracowałem (czy to jako jako pracownik etatowy lub niezależny podwykonawca – grafik kreatywny). Bez zrozumienia idei promowanej marki, zderzenia tego z oczekiwaniami zleceniodawcy, przefiltrowania tych informacji przez dane statystyczne lub inne badania w zasadzie nie można mówić o dobrej, odpowiedzialnej i skutecznej reklamie. Dlatego tak ważna jest współpraca z menadżerami projektu, copywriter’ami i innymi członkami zespołu kreatywnego by projekt odzwierciedlał nie tylko czyjeś gusty lub mgliste oczekiwania ale też skutecznie służył marce. Należy oddzielić warstwę koncepcyjną od wizualnej bo reklama ma się nie tylko podobać (co w sumie nie jest trudne do osiągnięcia – są na to sprawdzone sposoby, niemal szablony) ale pracować dla zleceniodawcy na równych, często niewymiernych finansowo polach np. budując świadomość marki, starając się zaistnieć w świadomości odbiorcy czy też wprost się monetyzować przekładając się na realne zwęszenie sprzedaży towaru lub usługi. Warto mieć tego wszystkiego świadomość przed przystąpieniem do ofensywnych działań reklamowych.

Jak to wygląda w praktyce? Małe projekty i jednorazowe zlecenia z niskim budżetem staram się prowadzić samodzielnie dostosowując środki wyrazu do skali projektu. Przy dużych zleceniach wymagających dużej uwagi, skupienia i przede wszystkim konkretnego, strategicznego planowania rozbitego na działania w różnych kanałach medialnych wspierają mnie specjaliści z innych niż grafika dziedzin z zaprzyjaźnionych agencji reklamowych i interaktywnych. Długofalowe działania nastawione na konkretne cele wymagają rzecz jasna więcej czasu i środków i są prowadzone w interesie świadomych tego faktu klientów, którym zależy na dobrej, skutecznej, mierzalnej kampanii reklamowej.

Wszystko co może zostać wyprodukowane, wydrukowane lub wemitowane musi najpierw zostać wymyślone oraz zaprojektowane i tym właśnie się zajmuję – tworzeniem interesujących i profesjonalnie wyglądających reklam w małym i dużym formacie, przeznaczonych do ekspozycji w przestrzeni miejskiej, prasie, internecie i nie tylko…